Savisaar eelistab lastele vange

Sündivus Eestis on viimastel aastatel tänu laste väärtustamisele, suuremale kindlustundele ja vanemahüvitisele oluliselt kasvanud. Paraku ei suuda selle üdini positiivse trendiga Tallinna linn ühte sammu käia. Ühelegi noorele perele pole uudiseks probleemid lasteaedadega. Esmalt jaburalt pikaks veninud järjekorrad lasteaedadesse, eriti veel sõimerühmadesse. Pitlikult öeldes läheb laps enne esimesse klassi kui talle lasteaias koht vabaneb.

Lisaks on probleem lasteaiakoha saamisega kodu lähedale. Või siis kahe või enama lapse panemine ühte lasteaeda, et lapsevanemad ei peaks pool tööpäeva auto või ühistranspordiga mööda linna tiirutama. See kõik on ajakulukas, kallis ja kohati isegi ohtlik. Kõigele lisaks on vähendatud lasteaedade rahasid veerandi võrra. Ja seda olukorras, kus pealinnas leidub veel 2009. aastal lasteaedu, kus lastele antakse kaasa oma tualettpaber… See kõik on väga jabur.

Aga millised prioriteedid on Tallinna linnal? Selle asemel, et ehitada uusi lasteaedu ja palgata kasvatajaid ehitab linn uusi korterelamuid ja teeb meediashow´d reisisaatjatega. Olgugi, et sundüürnikuid enam linnas pole ja vabal turul on tühje kortereid saadaval imeodavalt ja tuhandete kaupa, matab linn elamuehitusse jätkuvalt sadu miljoneid. Ja kes on siis need õnnelikud väljavalitud, kes saavad maksumaksja kulul eluaseme? Eelkõige endised vangid ja need üürivõlglased, kes on eelmistest korteritest välja tõstetud. Ja linnavalitsuse juttu kuulates hakkavad kortereid saama ka teatud linnaametnikud (ilmselt parteipileti alusel) hoolimata sellest, et erinevalt lasteaednikest linnaametnike palka ei kärbitud.

Igatahes tundub, et lapsed ja noored pered Keskerakonna prioriteedide esisajasse ei mahu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.