Kas veel 4 aastat hoogsat paigalmarssi?

Täna ilmus Päevalehes arvamusuuring, mille kohaselt võtab Keskerakond Tallinnas ainuvõimu ka järgmiseks neljaks aastaks. Olgugi, et tegemist on tundmatu uuringufirma läbiviidud küsitlusega, mille tulemustes võib mõneti kahelda, siis mõelgem korra reaalsele elule. Mis juhtub, kui Keskerakond tõesti jätkab üksi pealinna valitsemist veel neli aastat? Olukord on murettekitav mitmel põhjusel:

1) Tallinna juhtimises ei muutu sisuliselt midagi, vähemalt paremuse poole mitte. Jätkuvalt tehakse maksumaksja raha eest rõvedat ajupesu, jätkuvalt lokkab korruptsioon ja hämamine. Linnavõimu juurde ei tule ühtegi uut inimest, mitte ühtegi uut ideed, mitte grammigi värsket energiat. Jätkub hoogne paigalmarss kõlava trummipõrina saatel.

2) Tallinn kaugeneb euroopalikust juhtimiskultuurist. Üha enam süveneb ametnike sundparteistamine. Üha enam lämmatatakse edasiviiv kriitika, vaba mõttevahetus ja kodanikualgatused. Otsuseid langetakse demokraatliku debateerimise ja kompromisside asemel partei esimehe ainuisikulise suva järgi.

3) Tallinn liigub üha kiiremini pankroti suunas. Üle võimaluste kulutamine, röögatu laenukoormus ja valimisvõidu nimel välja käidud ebarealistlikud lubadused viivad Tallinna peagi sügavasse kriisi. Info täieliku kontrollimisega varjatakse pankrotti ilmselt 2011. aasta Riigikogu valimisteni.  Piiramatu eelarvega propagandamasin süüdistab kõikides hädades Vabariigi valitsust ja nelja aastaaega…

4) Eestlased kaugenevad Tallinnast. Uuring näitas, et Keskerakonda toetab kõigest 10% eestlastest. Seega ei ole keskerakondlik ainuvõim eesti keelt  kõnelevate inimeste hulgas legitiimne, usaldusväärne ega tõsiseltvõetav. See viib suure hulga inimeste kaugenemiseni linnavõimust. Keskerakonnal ei jää selles olukorras muud üle, kui toetuda täielikult venemeelsetele valijatele, mis toob ilmselt kaasa rahvusküsimustes pidevate konfliktide tekitamise. See on ei ole kindlasti Eesti kui terviku huvides.

Keskerakond on oma valikud teinud. Kuidas aga valivad 18.oktoobril need 35% inimestest, kes tänaseks veel pole oma eelistust langetanud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.