Ainult mitte need!

Keskerakond reklaamib end tänavatel segasevõitu loosungiga “kes siis veel”.  Minul tekkib kohe reaktsioon  “ainult mitte need”.  Miks? Põhjuseid on muidugi mitu. Üks peamised argumente on pealinna teede masendav olukord.  Teedeehituse ja liikluse korraldamise asemel on Keskerakonna linnavalitsus eelistanud tänavaid eelkõige ajutiselt (ja loomulikult vahetult enne valimisi) pisut kõpitseda ning siis suurejoonelisi avamisi teha.

Samal ajal on näiteks Põhjaväil juba 10 aastat lõpuni välja arendamata. Põhjaväilast on aastaid valmis keskmine, Ahtri tänava lõik, aga nii Kopli kui Pirita poolsed osad on nukralt lõpetamata. Iga üks, kes on üritanud hommikul Piritalt kesklinna sõita, teab, milline meeletu ummik on Russalka juures.  Linn pole lihtsalt soovinud leida ressursse, et rajada lihtne kahetasandiline ristmik ja lõhkuda see piinlikust tekitav pudelikael.

Täpselt sama ükskõikset suhtumist kohtame Haabersti ringi juures, kus inimesed on samuti sunnitud lõpututes ummikutes hommikuti ja õhtuti aega raiskama. Samas jäi linnal sel aastal lihtlabase haldussuutmatuse tõttu kasutamata ligi 500 miljonit krooni euroraha, mis oli ette nähtud just suurte liiklussõlmede arendamiseks. See pool miljardit krooni oleks muuhulgas loonud ka reaalseid, mitte asotsiaalseid töökohti. Kui selline ükskõike suhtumine pole kuritegelik, siis on see kindlasti pahatahtlik ja küündimatu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.